Vítáme vás na farmě VLKOVEC!

mobilní kurník

Kdo jsme?

Gábina a Jakub. Jsme nadšenci, šílenci, snílci, kteří chtějí udělat člověčí a slepičí svět o trochu hezčí. Chováme slepičky v moderním, automatizovaném, energeticky soběstačném mobilním kurníku. Slepičky každodenně tráví den na zelené trávě, a doslova si užívají volnosti. Naplňují své přirozené potřeby, zobou trávu, hledají žížaly a na oplátku nám dávají zdravá, hodnotná vajíčka, která obsahují skoro všechny důležité vitamíny, minerály a vysoký podíl proteinů. Takže ideální pro všechny, kteří chtějí jíst kvalitně a zdravě, chtějí shodit nadbytečná kila nebo nabrat svaly jako Pepek námořník.

O co nám jde?

Máme to na tom světě rádi a chceme, aby nám ještě chvíli vydržel. Hospodaříme tak, že se nemusíme stydět sami před sebou ani před nikým dalším. Pro nás etické zemědělství nejsou jen prázdná slova, víme, co znamená pro naši zemi, naše zvířata, naše zdraví. Jsme přesvědčeni, že naše břicha můžeme nakrmit prémiovými vejci z volného výběhu, aniž bychom se museli uchylovat k neetickým praktikám masového zemědělství. Jsme sice jen malá rodinná farmička, zato máme velké přesvědčení o kvalitních potravinách, lepším životě zvířat a šetrném obhospodařování půdy.

To jsme celí my

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Obrázek3

Léto 2021

Gábina

Jsem holka původem ze Zahradního města. Tím je vlastně dané, že mám k přírodě  blízko a bezmezně ji miluju. A jestli je něco, co mě na tomhle světě opravdu štve, je utrpení zvířat. Tak jsem si řekla, že přehodím výhybku od své kancelářské židle, a vrhnu se na něco, co má smysl. A tak se zrodil sen o šťastných slepicích, touze po domácích vejcích a plánu těmi venkovskými vejci oblažit vás všechny.

Tak ať se vám na tom světě krásně žije!

Gábina alias Gába

Jakub

Jsem profesí zdravotní bratr, kterého přestal bavit komerční způsob života. Proto jsem  posledních pár let vyrazil na zkušenou do světa. Během mých toulek  po Novém Zélandu a prací na mnoha farmách jsem získal nový pohled na svět. Uvědomil jsem si, že chci žít v souladu s přírodou a jíst kvalitní lokální potraviny. Přál bych si, aby se naše domácí vajíčka staly součástí vašeho jídelníčku. Ruku na to, že vám budou chutnat.

Čau a přijďte se k nám podívat!

Jakub

Jakub