Naše slepičky z louky – z volného výběhu

U náš se mají slepičky opravdu dobře. Žijí si v pojízdném kurníku, který každý týden přesuneme na čerstvou trávu. Můžou si jít dovnitř a ven kdykoliv se jim zachce. Na louce si spokojeně hrabou, hledají mravence, popelí se v hlíně a zkrátka dělají všechny pro ně přirozené věci. A kdyby náhodou toho našly venku málo, jsou dokrmovány vytuněnou speciální směsí, protože kvalitní krmení je alfou a omegou kvality vajíček. Čerstvá vajíčka pak snáší do snáškových hnízd, kde mají příjemnou podestýlku, ve které by se nejraději rochnily celý den. 🙂

✋Vajíčka vybíráme ručně, ručně je třídíme a ručně balíme. ✋

Každé vajíčko je náš poklad a má u nás maximální péči.

Zdraví našich slepiček

Naše slepičky jsou zdravé a pod kontrolou Státní veterinární správy Benešov. Proti slepičím nemocem jsou chráněné očkováním, přesně podle požadovaného vakcinačního programu pro komerční chovy. Na rozdíl od těch domácích, které nemají žádnou kontrolu.  Abychom si byli 100% jistí, také pravidelně v 15 týdenních intervalech  testujeme na Salmonelózu.

Všechna aktuální očkování, testy a výsledky kontrol najdete tady.

Jsou naše vajíčka BIO?

Všechny slepičky se u nás mají jako bavlnce. BIO vajíčka, označená číslem „0“ sice nemáme, ale vejce od našich šťastných slepiček jsou stejně kvalitní. Označujeme vajíčka  číslem 1 – volný výběh.

Číslo, kterým označujeme naše vajíčka: 1 CZ 7344

Slepičky po ukončení snášky

O všechny naše roční slepičky je dobře postaráno i po ukončení jejich nejaktivnějšího snáškového období. Nedopustíme, aby holky v nejlepším věku šly do psích konzerv a nabízíme je za příznivé ceny do domácích chovů, kde ještě stráví spokojený dlouhý život a dělají svou dostatečně velkou snáškou radost své rodině. Pokud máte o roční slepičky zájem, a chcete si některé odkoupit, budou připraveny do svých nových domovů cca na konci srpna 2024.